Akwarium żółwi morskich. Od czego zacząć tworzyć najlepsze?

Właściwe akwarium jest bardzo ważne dla zdrowia Twojego pupila. Musi spełniać kilka ważnych warunków. Terrarium musi być dwa razy dłuższe od żółwia, więc powinno mieć długość od 100 do 120 cm. Światło pochodzi z lamp fluorescencyjnych, które zapewniają odpowiednią ilość promieniowania UVB, które może zostać przekształcone w witaminę D3, aby pomóc Twojemu zwierzakowi prawidłowo przyswajać wapń. Są mniej podatne na deformację i pękanie skorupy. Terrarium zawiera wbudowaną lampę grzewczą, którą można regulować z zewnątrz obudowy, aby zapewnić Twojemu pupilowi ​​komfortowe i ciepłe ciepło. Dołączyliśmy również akcesoria, takie jak miski na żywność i sztuczne rośliny, dzięki czemu nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy na to, czego potrzebujesz. Teraz możesz być pewien, że Twój maluch będzie bezpieczny i szczęśliwy w swoim nowym, wygodnym domu! Terrarium musi mieć podłogę wykonaną z piasku, który jest zalecanym podłożem dla tego gatunku. Ważne jest, aby żółw miał wystarczająco dużo miejsca, aby mógł swobodnie się kręcić i ćwiczyć. Należy również zapewnić niższe i wyższe temperatury w obu częściach akwarium (naprzeciw siebie), zwłaszcza w chłodniejszych porach roku. Podstawą wyposażenia akwarium żółwia jest duże akwarium, lampy grzewcze i UV, dużo mchu i duży zbiornik. Dodatkowe wyposażenie będzie zależało od rodzaju wybranego żółwia.

Żółwie są fascynującymi stworzeniami, ale mają bardzo specyficzne wymagania dotyczące środowiska życia. Jeśli marzysz o żółwiach, wybierz żółwie preriowe, które mogą mieć nawet 20 cm długości. Jeśli chcesz zapewnić warunki dla żółwi, kup chińskiego żółwia o miękkiej skorupie, który może urosnąć do 15 cm długości. Niezależnie od dokonywanych wyborów, istnieją pewne standardy, których należy przestrzegać, jeśli chcesz, aby Twoje zwierzę żyło długo i zdrowo. Zbuduj dom dla swojego domowego żółwia ze świeżą, czystą wodą. To akwarium jest doskonałym środowiskiem dla wczesnego, średniego i późnego życia żółwi morskich.

Żółwie w domu – o czym pamiętać?

Jeśli zdecydujesz się na zakup żółwia, pierwszą rzeczą, którą musisz obliczyć, jest to, ile wydasz na jego hodowlę. Oprócz jedzenia i witamin koniecznie musisz zapewnić mu miejsce, w którym będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. Akwarium z żółwiami zapewni wszystko, czego potrzebuje Twój pupil: bezpieczeństwo, wygodę i źródło radości dla całej rodziny. Akwaria z żółwiami to wymagająca sprawa, bez wątpienia. Ale jeśli zapewnisz swojemu przyjacielowi gadowi wszystkie podstawy, z pewnością wynagrodzi cię pięknymi kolorami i zabawnym stylem życia. Nie bój się, że Twój pupil się znudzi! Żółwie dorastają, więc szybko wyrastają z akwarium. Wszystkie modele żółwi ozdobnych można podzielić na kilka typów, które żyją wyłącznie pod wodą, zarówno w wodzie, jak i na lądzie lub tylko na ziemi. Dlatego wybierając żółwia pamiętaj, że potrzebuje terrarium (akwarium). Im większy gad, tym więcej potrzebuje miejsca. Jeśli marzysz o żółwiach, wybierz inne żółwie preriowe. Jeśli chcesz mieć odpowiednie warunki dla swojego żółwia, kup chińskiego żółwia softshell o maksymalnej długości 15 cm.

Przed zakupem żółwia musisz spełnić pewne wymagania. Aby gad był szczęśliwy, zbiornik musi mieć co najmniej 100 cm długości. W przypadku żółwi wodnych wymagany jest również dodatkowy zbiornik do ciągłego poboru wody. Aby zapewnić żółwiom komfortowe warunki konieczne jest zapewnienie im odpowiedniej temperatury i wilgotności oraz odpowiednich podłoży, które nie tylko przyczyniają się do zwiększenia wilgotności, ale także wspomagają proces hibernacji żółwia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *