Arowana – najdroższa ryba ozdobna na świecie

Arowana azjatycka to najdroższa ryba ozdobna na świecie. Jest to tropikalna ryba słodkowodna, której naturalnym środowiskiem jest Azja Południowo-Wschodnia i Indonezja. W swoim naturalnym środowisku może osiągnąć długość do 90 cm, choć w niewoli rzadko osiąga ten rozmiar. Arowana to duża drapieżna ryba słodkowodna. Mieszkają w Ameryce Południowej i Azji Południowej. Najpopularniejsze gatunki to Osteoglossum bicirrhosum (arowana azjatycka) i Osteoglossum ferreira (arowana srebrna). Są obowiązkowymi drapieżnikami i żywią się żywą zdobyczą. Żywią się rybami, płazami, owadami i drobnymi skorupiakami. Samice składają jaja, które zapładniają samce. Larwy wylęgają się 28-31 dni po owulacji. Arowana rośnie bardzo wolno, osiągając dojrzałość płciową w wieku 2 lub 3 lat (4-5 cm). Może żyć 5-12 lat w warunkach naturalnych i 20 lat w niewoli. Niektórzy uważają, że trzymanie dużej ryby w pysku przynosi szczęście. Są przecież piękne i duże i tylko tacy ludzie mogą żyć tak długo jak my. Chociaż Arowana Azjatycka stała się ostatnio jedną z najdroższych ryb ozdobnych na świecie (Arowana Azjatycka o imieniu Jose została niedawno sprzedana za 300 000 $!). Arowana jest gatunkiem chronionym, na który poluje się aż do wyginięcia. Nie można go złapać na wolności, a rozmnażanie jest skomplikowane. Więc jeśli chcemy trzymać arowany w naszych akwariach, musimy zdobyć je od ludzi, którzy są na tyle sprytni, aby założyć takie kolonie, zanim zostaną zakazane. Arowana to niezwykle rzadka ryba, która otacza aura tajemniczości i dobrobytu. Dzięki paskom przypominającym łuski tygrysa oraz łuskom starożytnych wojowników ta ryba przynosi szczęście każdemu, kto ją posiada.

Arowana – niezwykła ryba

Ta ryba to jedno z najdroższych zwierząt na świecie, niewiele tańsze od białego tygrysa czy pandy. Czy wiesz, gdzie to kupić? Tylko na czarnym rynku! Cena ryby to około 300 000 dolarów. Kupują je zamożni kolekcjonerzy, gotowi dużo zapłacić za coś wartościowego. Szalony świat, prawda? Arowana azjatycka lub arowana jest najdroższą rybą ozdobną na świecie ze względu na swoją wielkość i wygląd. Uważa się również, że ma nadprzyrodzone moce. Uważa się, że ta tajemnicza ryba przynosi szczęście, pieniądze i dobrobyt. Jak papierowy smok na patyku w kulturze chińskiej, ma zapobiegać chorobom, usuwać wszelkie nieszczęścia, dawać szczęście i harmonię. Arowana azjatyckie to tropikalne ryby słodkowodne. Dorasta do ponad 30 cm długości i może żyć ponad 20 lat. Jest również znany jako smocza ryba w Chinach i innych częściach Azji, aw niektórych kulturach jest postrzegany jako symbol dobrobytu, zdrowia i szczęścia. Ze względu na status gatunku zagrożonego handel międzynarodowy tym zwierzęciem jest ściśle regulowany. W rezultacie stał się popularnym zwierzakiem dla zamożnych osób zainteresowanych rzadkimi akwariami.

Arowana to jedna z najpopularniejszych ryb. Jest czasami nazywany przez entuzjastów akwariów „smoczą rybą” ze względu na jego długie, łuskowate ciało i jest często uważany za symbol szczęścia i dobrobytu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem jednej z tych rzadkich ryb, ostrzegaj – import do USA i Europy jest nielegalny, więc można ją kupić tylko na czarnym rynku. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem ryb, czy nie, jest to niezwykła ryba i po prostu musisz wiedzieć o niej więcej. Arowana należą do rodziny Osteohyoid i są znane ze swoich umiejętności skokowych. To właśnie te zdolności sprawiają, że arowana jest powszechnie znana jako „Arowana”, ponieważ potrafi skakać na niesamowite wysokości z wody i łapać owady w powietrzu. Dlatego smok otrzymał inną nazwę niż chińska – „Małpa wodna”. W Chinach Arowana znana jest jako Złota Arowana ze względu na złote akcenty na jej łuskach, przypominające starożytne sztabki złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *