Korzenie akwariowe – przygotowanie

Korzenie akwarium powinny być starannie dobrane. Rośliny, które uprawiamy w akwarium powinny odzwierciedlać naturalny biom. W naturze rośliny zakorzenione rosną głęboko w dużych lasach lub na dnie dużych rzek, więc logiczne jest, że wybieramy takie korzenie do naszych akwariów. – Dobór korzeni – najważniejszą rzeczą jest dobranie tych, które szybko i łatwo będą pasować do akwarium. i zdrowe korzenie – korzenie wyrastające na pniu, wysoko na gałęziach, swobodnie kołysające się na wietrze, nie polecane, ponieważ są bardziej kruche i łatwo pękają – niezbyt cienkie, gdyż zwykle szybko gniją (jeśli nie pękają) ). Na skale lub ziemi można sadzić tylko szorstkie gałęzie – korzenie nie mogą się poruszać – co oznacza, że ​​wciąż mają w sobie życie! Korzenie z ruchomymi gałęziami (pąkami) bardzo szybko gniją – usuń wszystkie lepkie części korzeni i używaj tylko drewna z roślin drzewiastych. Na przykład świerk prawie nie ma szczotkowanych części, ale brzoza ma ich tak wiele, że ich użycie jest bezużyteczne. Materiały łamane ręcznie można szybko i łatwo ustawić. Korzenie roślin wodnych są kluczowym elementem w osiąganiu efektów podwodnych, jednak pozostają one niewykorzystane i często zastępowane są plastikowymi pleśniami. Dotyczy to zwłaszcza akwariów z dużą liczbą gatunków. Fakt, że prawdziwe korzenie wodne wyglądają bardziej naturalnie niż te stworzone przez człowieka, pomaga również stworzyć iluzję, że rosną w zbiorniku.

korzenie akwarium

Korzenie zbierane do akwarystyki nazywane są kłączami. Naturalnie jest to twardy materiał drzewny o słabych właściwościach filtracyjnych i dlatego jest bardziej odpowiedni do akumulacji roślin wodnych. W akwariach stosuje się korzenie roślin. Najłatwiej znaleźć je w pobliżu torfowisk, lasów i rzek. Niezaprzeczalną zaletą tych ostatnich jest to, że bardzo szybko opadają na dno. Oczywiście, jeśli korzeń wyschnie, nie zatonie. W takim przypadku drewno powinno być długo moczone w czystej wodzie pod obciążeniem, aby je nasycić i stać się cięższe.

Korzenie akwariowe są bardzo atrakcyjnym dodatkiem do akwarium, ponieważ w akwarystyce istnieje znacznie więcej rodzajów drewna niż tylko drewno korzeniowe. Korzenie akwariowe są używane i pozyskiwane w taki sam sposób jak drewno: korzenie są przyklejone do podłoża, ciemniejszą stroną do góry. Szorstkie powierzchnie korzeni można przeszlifować pilnikiem lub papierem ściernym. Korzenie wykorzystywane są głównie jako dekoracja w akwariach. Ładny krajobraz to duży system korzeniowy, którego wielkość zależy od zabrudzenia na jego powierzchni, co nadaje mu naturalną estetykę. Korzenie pomagają zakotwiczyć roślinę, ale także zapadają się w podłoże. Pomaga to zapewnić stabilność i tworzy dodatkową powierzchnię dla roślin do wchłaniania składników odżywczych – poprawiając w ten sposób wzrost roślin, a przynajmniej ich zdrowie.

Zarówno korzenie akwariowe, jak i roślinne są produktami naturalnymi, które wymagają określonego sposobu użytkowania. Istnieje kilka sposobów wpływania na atrybuty korzeni, które są najbardziej przydatne dla naszych ryb. Drewno, czyli korzeń, najlepiej kupować od kupców, którzy są pozyskiwani bezpośrednio z różnych jezior, stawów i rzek. Pomaga im to zachować świeżość wody i gleby leśnej, nie tylko można je natychmiast usunąć, ale ich użycie początkowo spełnia określone wymagania, a potem w takiej formie nie ma ochoty na wrzucenie bezpośrednio do sterty liściastego torfu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *