Transport do akwarium. Jak to zrobić poprawnie?

Transport akwarium do domu ze sklepu zoologicznego nie jest trudny i nie wymaga dużych umiejętności. Gdy chcieliśmy przenieść cały zbiornik wraz z rybami i innymi mieszkańcami w inne miejsce, sytuacja była zupełnie inna. To zadanie nie jest łatwe. Jeśli jednak chcesz zatrzymać ryby za wszelką cenę, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym projekcie. Transport akwarium należy traktować poważnie, ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo ryb. Wybierz specjalne pojemniki i utrzymuj je w jak największej czystości. Daj zwierzęciu czas na aklimatyzację do nowych warunków, umieszczając je w zadaszonej klatce na pewien czas przed podróżą. Nie zapomnij zabezpieczyć podłogi samochodu lub pojazdu transportowego przed możliwymi wyciekami i zalaniem. Transportowanie akwarium, na przykład przy przeprowadzce lub przemeblowaniu domu, może wydawać się bardzo prostą czynnością. Jednak nie jest bez zagrożeń – wypadki, nieostrożne obchodzenie się z akwarium, stres lub inne czynniki mogą zaszkodzić rybom.

Dlatego podejmij wszelkie środki ostrożności, aby chronić swojego zwierzaka przed transportem akwarium. Ryby lubią spokojną i bezstresową podróż, dlatego powinny być do niej dobrze przygotowane. Transportery akwariowe powinny zapewnić im komfort w wodzie podczas spływu, zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi i awariami oraz nie przeciekać. Do tego można wykorzystać stare akwarium (jedna z komór) lub specjalny pojemnik. Nosidełka i torby do transportu lub transportu ryb są koniecznością, jeśli chcesz mieć 100% pewność, że podczas wyprawy nic nie stanie się Twoim podwodnym przyjaciołom. Na szczęście na rynku jest wiele rozwiązań, które przemawiają do każdego. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni pojemnik lub worek. W tym artykule dowiemy się, jak przenieść akwarium z jednego miejsca do drugiego. Omówimy kolejne kroki, aby przygotować się do przeprowadzki, jakiego dodatkowego sprzętu możesz potrzebować, a także, co nie mniej ważne, jak przygotować wszystko na wielki dzień!

Jak transportować akwarium?

Przemieszczanie zwierząt może być uciążliwe, ponieważ wymagają większej ostrożności podczas transportu. W tym artykule dowiesz się, jak przenieść akwarium z jednego miejsca do drugiego. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to usunąć wszystkie rośliny i dekoracje z akwarium. Włóż je do osobnych plastikowych toreb lub pudełek, aby móc je zabrać ze sobą. Po zakończeniu usuń połowę wody z akwarium. Upewnij się, że ilość wody w drugim akwarium jest mniej więcej taka sama. Wlej wodę z pierwotnego akwarium do nowego akwarium i powtarzaj proces, aż cała woda zostanie przelana do drugiego akwarium. Pamiętaj, aby nie dodawać przy tym żadnej ryby. Następnie napełnij pojemnik surowym żwirem i przenieś go do innego akwarium. Na koniec dodaj rybę do ich nowego domu. Podczas transportu akwarium z rybami należy uważać, aby ryby nie zostały skrzywdzone. Oprócz materiałów opakowaniowych istnieją jednak inne względy. Dlatego postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, aby upewnić się, że transport ryb nie jest stresującym doświadczeniem dla Ciebie lub dla nich. Należy pamiętać, że przy każdej podmianie należy wymieniać od 25% do 75% wody w akwarium. Ogólnie rzecz biorąc, ryby preferują niższe temperatury, a zakres 68-74°F (20-23°C) jest najlepszy dla większości tropikalnych ryb słodkowodnych. pH powinno wynosić od 7,0 do 8,2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *