Ile rybek do 100 litrowego akwarium?

Jednym z pierwszych pytań, nad którym zastanawia się wiele osób jest „ile ryb mogę umieścić w moim akwarium?” Jest to proste pytanie, ale zasługuje na dobrą odpowiedź. Niestety nie taką, która w 100% zadowoli każdego. Co zrobimy tutaj jest dać ci kilka wskazówek, aby pomóc określić, jakie rodzaje i ile ryb będzie najlepiej nadaje się do systemu. Pamiętajcie, że jest to tylko nasza opinia i od wszystkiego są wyjątki! Ale powinieneś znaleźć te wytyczne pomocne i używać ich jako punkt wyjścia do podejmowania decyzji o zaopatrzeniu akwarium. Pamiętaj, że wszystkie te małe ryby szybko się sumują, więc nawet jeśli twoje akwarium wygląda teraz na puste – nie pozostanie takie bardzo długo!

Jaki rozmiar zbiornika mam?

Pierwszy rzeczy po pierwsze, musisz znać wielkość swojego akwarium. To określi minimalną liczbę ryb, które możesz bezpiecznie obsadzić. Od tego zależy również wiele innych czynników, takich jak wydajność filtracji i poziom nasycenia tlenem.

Dla zbiornika mniejszego niż 20 galonów (75L) zalecamy obsadę czterech małych rybek szkolnych lub trzech średniej wielkości.

Dla większych zbiorników o pojemności od 20 do 50 galonów (75-190L) zalecamy obsadę sześciu rybek szkolnych lub pięciu średnich ras ryb.

Dla jeszcze większych zbiorników o pojemności od 50 do 100 galonów (190-380L), zalecamy obsadę ośmiu gatunków ryb szkolnych lub siedmiu ras ryb średniej wielkości.

Pamiętaj, że są to tylko wytyczne, które pomogą Ci zacząć, ale nie ma mowy, że będą one ostateczną odpowiedzią! Może się okazać, że będziesz chciał mieć więcej lub mniej ryb niż jest to zalecane dla Twojego zbiornika. Pamiętaj, że zawsze lepiej jest mieć więcej ryb niż potrzebujesz w akwarium, niż za mało.

Pamiętaj, że są to tylko wskazówki – ich celem jest rozpoczęcie twojej przygody z akwarystyką! Może się okazać, że będziesz chciał mieć więcej lub mniej ryb w swoim akwarium

Rośliny do akwarium.

Zbiorniki bez roślin mogą zazwyczaj pomieścić więcej ryb niż te z roślinami. Dzieje się tak, ponieważ rośliny pobierają znaczną ilość tlenu i konkurują z rybami o pokarm, więc mniej roślin oznacza, że jest ich więcej! Jeśli chcesz mieć rośliny w swoim akwarium, zalecamy obsadzenie go jedną rośliną na galon wody (3,8L).

Pamiętaj, że są to tylko wytyczne – ich celem jest rozpoczęcie przygody z akwarium! Może się okazać, że chcesz mieć więcej lub mniej ryb w swoim akwarium.

Szkoła osiem lub dziewięć młodych zrobi dobrze dla 100 litrowego akwarium z roślinami.

Mały zbiornik z tylko dwoma małymi rybami może szybko stać się przepełniony, jeśli nie będziesz regularnie dokonywał częściowej podmiany wody.

Pamiętaj, że są to tylko wytyczne – ich celem jest rozpoczęcie przygody z akwarium! Może się okazać, że chcesz mieć więcej lub mniej ryb w swoim akwarium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *